Siedlce

Serwis poświęcony dzielnicy Gdańsk Siedlce

Siedlce to bardzo zróżnicowana dzielnica. Jedna z niewielu w Gdańsku, w której można znaleźć zarówno bloki z wielkiej płyty, zaciszne połacie zabudowy willowej, małe przytulne bloki z lat pięćdziesiątych, nowe osiedla i stare kamienice. Położona w widłach ulic Armii Krajowej i Powstańców Warszawskich, na zachodzie kończąca się w okolicach pętli tramwajowej na ul. Kartuskiej. Ma bardzo ciekawą rzeźbę terenu – są to na przemian pagórki i głębokie doliny. Zabudowa mieszkaniowa jest tu poprzetykana ogródkami działkowymi, co owocuje olbrzymią ilością zieleni. Prawdopodobnie w wiekach średnich, dzięki korzystnemu mikroklimatowi, znajdowały się tu winnice Miasta Gdańska.

Niedaleka odległość centrum Gdańska powoduje, że Siedlce są bardzo dobrze skomunikowane z resztą miasta. Mieszkańcy tej dzielnicy mają do wyboru kilka linii tramwajowych oraz wiele autobusowych (po samej ul. Kartuskiej jeździ ich ok. 10).

Poza fragmentami położonymi przy trasach przelotowych (Kartuska, Armii Krajowej) Siedlce to zaciszna dzielnica mieszkalna.

Dla zakosztowania uciech nocnego życia mieszkańcy przemieszczają się do pobliskiego Śródmieścia albo jeszcze dalej. Same Siedlce niewiele mają do zaoferowania w tym zakresie, jednak łatwość wydostania się i powrotu do dzielnicy za pomocą komunikacji miejskiej sprawia, że to bardziej zaleta niż wada tego miejsca.

Siedlce nie odstają również od innych dzielnic Gdańska pod względem ilości miejsc na miły spacer. W zależności od tego co kto lubi, można przechadzać się wąskimi uliczkami wśród domków jednorodzinnych i ogródków działkowych lub przejść się do parku na Grodzisku (nad dworcem PKS). Również Główne Miasto jest jak najbardziej w zasięgu przeciętnie wprawionego spacerowicza.

Dzielnica wyraźnie ożywa zimą za sprawą śniegu, ukształtowania terenu i wynalazku o nazwie sanki. Pagórki, na których położone są Siedlce oferują fantastyczne warunki do zjeżdżania. Amatorzy tego sportu mają tu upatrzone zjazdy mrożące krew w żyłach obserwatorów, i z tego co mi wiadomo, przyjeżdżają na Siedlce nawet saneczkarze z Oliwy.

Nie ma na Siedlcach niestety zbyt wielu innych atrakcji i propozycji spędzenia czasu wolnego, choć oczywiście wszystkie okoliczne szkoły wynajmują sale gimnastyczne i inne pomieszczenia grupom, które organizują sobie czas wolny we własnym zakresie.

Jeżeli chodzi o sklepy to Siedlce są szczęśliwie położone – blisko stąd zarówno do hipermarketu na granicy Aniołek oraz os. Morena, jak i do małych osiedlowych sklepików. Również kupno artykułów przemysłowych czy wszelkich usług nie powinno nastręczać na Siedlcach żadnych problemów – sklepy i punkty usługowe położone wzdłuż ul. Kartuskiej mają w swojej ofercie wszystko co potrzebne.

autor: Grisza

Opinie (3)

 • (2)

  To jest historia czy spot teklamowy dewelopera.

  • 1 1

  • Szukałam tu historii,a nie znalazłam nic.

   • 0 1

  • Er

   Dla mnie ta strona jest bardzo przydatna, ponieważ dowiedziałam się więcej o swojej dzielnicy i ...... POLECAM TĄ STRONE ... NAPRAWDĘ

   • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

 
 • Lokalizacja inwestycji na szczycie położonego...

  20 odpowiedzi
 • Kamienice Malczewskiego to zespół trzech...

  197 odpowiedzi
 • Z inwestycji położonej przy ul. Szarej na...

  2 odpowiedzi
 • Dzień dobry, Czy wiadomo co będzie remontowane...

 • Dzień dobry. Niebawem się przeprowadzamy na...

 • Lokalizacja osiedla w pieszej odległości od...

  17 odpowiedzi
 • Korzystał ktos moze z ktorejs panienki z...

  30 odpowiedzi
 • czy propagowanie flagi białoruskiej jest zakazane?

  1 odpowiedzi